Privātā vidusskola PATNIS
Skolotāji: Santa Iesmiņa (7.-9.klašu metodiskās grupas vadītāja), Salvis Rutkaste (sporta skolotājs).
Kas ir bijis lielākais attālināto mācību izaicinājums?
Santa Iesmiņa: Sabalansēt darba un privāto dzīvi. Mācību procesā – kā paspēt apgūt visu nepieciešamo šādos apstākļos. Izzināt mācību resursus, platformas. Īstenot jauno standartu (7.klasē). Radīt jēgpilnus uzdevumus attālinātajā procesā. Kā palīdzēt skolēniem, kam šis laiks ir smags, izaicinošs. Kā veiksmīgi komunicēt ar skolēniem, vecākiem. Sniegt AS (feedback) ikvienam – sadrumstalotība starp e-klasi, MS Teams, WhatsApp untml.
Salvis Rutkaste: Tehniskās problēmas.
Ko uzskatāt par Jūsu skolas/skolotāju lielāko sasniegumu attālināto mācību laikā?
Santa Iesmiņa:
1) Veiksmīgi izveidojām sistēmu/pārskatu darbu plānošanai, grafikam. Izmantojam e-klasē melnraksta funkciju, plānojot stundas (lai skolēns zina, kad un cikos ir tiešsaistes stunda MS Teams un kad ir patstāvīgais darbs). Izmantojam arī MS Teams kalendāru.
2) Regulāri komunicējam ar skolēniem, vecākiem par veselību (arī mentālo), organizējam tikšanās ar psihoterapeitiem un citiem speciālistiem, kas palīdz ar padomu šajā laikā.
3) Dalāmies pozitīvajos prakses piemēros koleģiāli – dažādi online mācību rīki, platformas untml.
4) Īstenojam dažādus projektus, neskatoties uz šī laika specifiku.
Salvis Rutkaste: Spēja pielāgoties.
Ko no šī laika “paņemsiet līdzi” atgriežoties ierastajā režīmā?
Santa Iesmiņa: To, ka sapulces, piemēram, brīnišķīgi var noorganizēt attālināti. Noteikti ņemsim līdzi dažādu jaunapgūto resursu bonusus (integrēt šos IT rīkus mācību procesā arī klātienē).
Kas Jums palīdzētu attālināto mācību procesu padarīt efektīvāku?
Santa Iesmiņa: Skaidrība no valdības puses (kas ir saprotams, ka šobrīd ir utopiski). Jo tas rada to nemieru, trauksmi – konstantas izmaiņas un pārmaiņas eksāmenos, mācību norisē, neziņa untml. Protams, arī tas, ja būtu atbalsts no valsts ērtas darbavides iekārtošanai mājās (rakstāmgalds, liels papildmonitors, ērts krēsls untml.).
Salvis Rutkaste: Vecāku attieksme.
Iedrošinājums/aicinājums citiem izglītībā strādājošajiem šajā laikā!
Santa Iesmiņa: Kolēģi, atbalstiet viens otru. Dalieties savās zināšanās, izzinātajos resursos. Runājieties, komunicējiet, paliks vieglāk. Noteikti (tāpat kā iesakam skolēniem) katru dienu izejiet no mājas svaigā gaisā, pastaigās. Koncentrējamies uz to pozitīvo no šī laika – cik daudz jauna iemācāmies gan mēs, gan mūsu skolēni. Un cik svarīgs šobrīd ir savstarpējais atbalsts, pacietība, izpratne, empātija. Galvu augšā! P.S. Mēs arī rīkojam neformālas sapulces (virtuālās ballītes ar dažādām aktivitātēm, viktorīnām) ar kolēģiem, citādāk sapulces sanāk dažādu jaunumu, sarežģījumu, reizēm negāciju pilnas. Mums vitāli vajag pozitīvo dvesmu! Ar skolēniem rīkojam virtuālus klases vakarus – visi, piemēram, kopīgi pagatavojam vienu ēdienu, dalāmies rezultātos, tikmēr uzturam sarunas, priecīgu noskaņu.
Salvis Rutkaste: Izturību.
Vairāk galerijā ŠEIT.