Tehnoloģiju pasaules apzināšanās un izmantošana savā labā | 1. daļa

8 September 2022
blog one img

Ir svarīgi apzināties tehnoloģiju pasauli sev apkārt un to kā tas ietekmē Tavu ikdienu, lai neapjuktu un nekļūtu no tām atkarīgi.

Kā veidot savu ikdienu?

Jau pandēmijas un mājsēdes laikā sākām mācīties kā labāk organizēt savu ikdienu un savas mājas padarīt par darba vietu, izklaides vietu un, pats svarīgākais, mierīgu vietu, kur pabūt vienam pašam un arī kopā ar ģimeni. Daudzi no mums turpina strādāt vai mācīties no mājām. 

Pat, ja to nedari, ir svarīgi nodalīt zonas – kur tu strādā vai mācies, kur tu ēd, kur izklaidējies un kur atpūties. Iekārto atsevišķu stūrīti darbam vai mācībām. Ir patiešām svarīgi, ka tas ir vienīgais, ko šajā zonā dari. Beidz mācīties vai strādāt, guļot gultā vai sēžot dīvānā – iekārto tam speciālu stūrīti! Jo vairāk lietas darīsi vienā vietā, jo grūtāk būs koncentrēties. 

Dažādi rituāli palīdz mūsu smadzenes sagatavot tam, kas tālāk sekos. Piemēram, pirms darba vai mācību dienas sākšanās izstaipies, sakārto darba vietu un paņem visu vajadzīgo. Mūsu prāts būs gatavs un zinās, ka ir pienācis laiks mācībām.

Kā neļaut tehnoloģijām nozagt laiku?

Vairākas darba virsmas datorā – tas ļaus tev nodalīt mācību vidi no izklaides, piemēram, visas tavas spēļu aplikācijas būtu redzamas tikai izklaides darba virsmā

Paziņojumu izslēgšana telefonā un reklāmu bloķētājs – tas nenovērsīs uzmanību un neradīs vēlmi paskatītes, kas jauns vai kas interesants

Par šīm un vēl citām idejām vari noklausīties Edgar Fresh veidotajā video – https://www.youtube.com/watch?v=ozIfJZcf_-c&t=56s&ab_channel=EdgarFresh

Projekts “Digitālais izdzīvošanas komplekts” tika finansēts ar Eiropas Komisijas programmas “Eiropas Solidaritātes korpuss”, kuru Latvijā administrē Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra, atbalstu. Šī publikācija atspoguļo vienīgi autora uzskatus, un Komisijai nevar uzlikt atbildību par tajā ietvertās informācijas jebkuru iespējamo izlietojumu.

Autorizēties
Reģistrācija
Paroles ģenerēšana