Ceļā uz Latvijas skolām

25 April 2022
blog one img

Digitālā pratība īpašu nozīmību ieguva pandēmijas laikā, tomēr arī šobrīd, mācību darbam atsākoties klātienē, ir aktuāla. 

No otras puses – sākotnēji ģeopolitiskās situācijas, bet tagad Krievijas iebrukuma Ukrainā rezultātā – kibedraudu risks Latvijā ir pieaudzis. Tādēļ gan inidividuālā, gan valsts līmenī nepieciešams sevi pasargāt. 

Šī gada pavasarī dosimies uz Latvijas skolām, lai rosinātu jauniešus domāt par kibedrošību savā ikdienā – lietojot mobilās ierīces, pieslēdzoties sociālajiem tīkliem, komunicējot internetā un arī strādājot/mācoties. 

Ikviena nodarbība sastāvēs no 3 daļām: 

  • Aktualizācija – skolēni ar digitālo rīku starpniecību atbildēs uz jautājumiem par drošību savā ikdienā. 
  • Apguve – jauniešiem tiks skaidroti izplatītākie termini, minēti piemēri, kā kiberdrošība bijusi aktuāla individuālā/valsts līmenī. Skolēni iepazīsies ar eksperta komentāru. 
  • Lietošana – skolēni digitālajā rīkā Kahoot mēģināt noteikt vai minētais apgalvojums ir mīts vai patiesība. Pēc tam norisināsies diskusija un tiks prezentēta papildus informācija par šo apgalvojumu. 

 

Sākotnēji apmeklēsim skolas Vidzemes pusē, jau nākamjā mācību gadā piedāvājot plašāku programmu, tēmas un arī apmeklējamo izglītības iestāžu skaitu. 

Projekts “Digitālais izdzīvošanas komplekts” tika finansēts ar Eiropas Komisijas programmas “Eiropas Solidaritātes korpuss”, kuru Latvijā administrē Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra, atbalstu. Šī publikācija atspoguļo vienīgi autora uzskatus, un Komisijai nevar uzlikt atbildību par tajā ietvertās informācijas jebkuru iespējamo izlietojumu.

Autorizēties
Reģistrācija
Paroles ģenerēšana