Privātā vidusskola RIMS

11 April 2022
blog one img

Una Pentjuša, skolas vadītāja

Kas ir bijis lielākais attālināto mācību izaicinājums?

Una Pentjuša: Lielākais izaicinājums attālināto mācību laikā ir bijis dažu dienu laikā strauji pilnveidot digitālās prasmes daudziem pedagogiem vienlaikus, organizēt labu un visiem saprotamu darba ritmu. Iesaistīt stundas darbā skolēnus, kuri ir pasīvi un/vai nevēlas mācīties. Sabalansēt darba un privāto dzīvi.

Ko uzskatāt par Jūsu skolas/skolotāju lielāko sasniegumu attālināto mācību laikā?

Una Pentjuša: Visiem izdevās apgūt digitālās tehnoloģijas un turpināt radoši strādāt jaunajos apstākļos. Regulāru un labu tiešsaistes stundu organizēšana sniedz nepieciešamo atbalstu skolēniem, nostiprinot iegūtās zināšanas un pielietojot tās darbībā stundas laikā veicamajos uzdevumos, kuros skolotājs var sniegt atgriezenisko saiti. Papildus arī atbalsta sniegšana cits citam gan emocionāli, gan profesionāli.

Ko no šī laika “paņemsiet līdzi” atgriežoties ierastajā režīmā?

Una Pentjuša: Daudzos pašu sagatavotos uzdevumus, pārskatus, darba lapas; zināšanas, kur un ko mācībām noderīgu var atrast internetā.

Kas Jums palīdzētu attālināto mācību procesu padarīt efektīvāku?

Una Pentjuša: Atgriezeniskā saite no skolēniem un vecākiem par mācību procesu sniegtu ieskatu “no otra ekrāna puses”, tādējādi izprotot arī skolēniem aktuālās problēmas, kuras būtu nepieciešams risināt, un visiem iesaistītajiem mazāka slodze.

Iedrošinājums/aicinājums citiem izglītībā strādājošajiem šajā laikā!

Una Pentjuša: Iesakām šo laiku izmantot metodisko materiālu bagātināšanai, ko arī vēlāk ir iespējams izmantot klātienes mācību laikā, saudzējiet sevi, ievērojiet dienas režīmu, nestrādājiet naktī, apzinoties, ka reizēm, izdarot (vai prasot) mazāk, var iegūt vairāk, bet ja mazliet jau par vēlu, tad noteikti pierakstīties vizītē pie acu ārsta un uz ārstniecisko sprandas masāžu!

Nebaidieties mēģināt un apgūt jauno! Meklējiet un mācieties atrast katru dienu ko tādu, kas iepriecina! Un, lai blakus (pa rokai/pa zvanam) ir kolēģi ar kuriem padalīties par dienas grūtajiem un foršajiem mirkļiem!

 

Autorizēties
Reģistrācija
Paroles ģenerēšana