Top 3 platformas tiešsaistes kursu apguvei

Pēdējo gadu laikā, paralēli attālinātajām mācībām vidusskolās un augstskolās, arvien lielāku popularitātu guvušas platformas tiešsaistes kursu apguvei brīvajā laikā. Šajās platformās iespējams atrast neskaitāmus kursus, kas piedāvā kā profesionālo, tā personīgo izaugsmi. Jebkuram iespējams gan saņemt oficiālu sertifikātu par izietu kursu uzņēmējdarbībā un līdz ar to iegūt prasmes, kas varētu noderēt darba tirgū, gan arī apgūt kursu kādā pavisam jaunatklātā vaļaspriekā un līdz ar to pilnveidot sevi nesaistīti ar profesionālajām interesēm.
Šajā rakstā apskatīsim trīs pieejamākās platformas tiešsaistes kursu apguvei.
Coursera
Coursera ir viena no visplašāk izmantotajām tiešsaistes kursu apguves platformām. Tai ir partneri vairāk nekā 200 pasaules universitātēs un uzņēmumos, kuri piedāvā reālu mācīšanās pieredzi, kas ikvienam noderēs tālākajā profesionālajā dzīvē. Pēc vairāku kursu apguves iespējams saņemt sertifikātus. Platforma būs piemērota arī tiem, kuru mērķis nav pilnveidot profesionālās prasmes, bet drīzāk rast jaunus hobijus un intereses, jo platformā pieejami kursi vairākās nozarēs par dažādiem tematiem. Turklāt – vairāk kā 1500 kursi pieejami bez maksas, un tos nereti iespējams apgūt arī dažādās valodās.
Saite uz platformu pieejama šeit.
Udemy
Udemy ir platforma, kura, salīdzinot ar citām, piedāvā visvairāk kursu – vairāk kā 183 000 tiešsaistes lekciju, līdz ar to iespējams atrast kursu gandrīz jebkurā nozarē. Pieejami kursi, kas saistīti ar valodu, mākslas, mūzikas un uztura mācības apguvi, tāpat kā kursi programmēšanā, IT nozarē, uzņēmējdarbībā, pedagoģijā un citās. Ir pieejamas arī dzīvesstila un pašizaugsmes kategorijas, kas vairāk piemērotas privātajai dzīvei, ne profesionālajai pilnveidei. Platformā pieejami kursi vairāk kā 65 valodās, turklāt to formāti ir dažādi – ekspertiem iespējams izveidot kursu, gan izmantojot audio, video un teksta elementus, kā arī testus un materiālus lasīšanai. Udemy sniedz lietotājiem iespēju gūt nelielu ieskatu kursa saturā, pirms to sākt padziļināti apgūt, turklāt pieejama 30 dienu naudas atgriešana, ja lietotājs nav apmierināts.
Saite uz platformu pieejama šeit.
Skillshare
Atšķirībā no platformām, kas piedāvā universitāšu veida akadēmiskos kursus, Skillshare platforma ir daudz neformālāka un vairāk tendēta uz radošo prasmju pilnveidi. Platformā iespējams atrast ar biznesu un mārketingu saistītus kursus, bet lielākā daļa tematu ir saistīta ar radošajām industrijām – kino, vizuālo mākslu, rakstīšanu, dizainu. Lielākoties kursi ir veidoti no video lekcijām un individuālajiem uzdevumiem. Skillshare balstīta uz abonēšanas modeļa, līdz ar to, lai piekļūtu kursiem, jāveic mēneša vai gada maksājums. Par spīti tam, daži no kursiem pieejami arī bez maksas – tajos lielākoties atrodamas video pamācības, kas ļautu indivīdam izmēģināt dažādus tematus un veiksmīgāk atrast to, ko katrs vēlas apgūt padziļināti.
Saite uz platformu pieejama šeit.
Projekts “Digitālais izdzīvošanas komplekts” tika finansēts ar Eiropas Komisijas programmas “Eiropas Solidaritātes korpuss”, kuru Latvijā administrē Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra, atbalstu. Šī publikācija atspoguļo vienīgi autora uzskatus, un Komisijai nevar uzlikt atbildību par tajā ietvertās informācijas jebkuru iespējamo izlietojumu.