Tehnoloģiju pasaules apzināšanās un izmantošana savā labā | 2. Daļa

8 September 2022
blog one img

Turpinām iesākto tēmu par tehnoloģiju pasauli un tās ietekmi uz mūsu ikdienu. Iespējams nemaz pavisam neapzināmies, cik daudz laika no savas ikdienas veltām tehnoloģijām. Mēs mācāmies un strādājam pie datora. Ik pa laikam “atpūšamies” no domāšanas un pievēršamies sociālajiem tīkliem savā mobilajā telefonā un vakarā ieturam maltīti pie sava mīļākā seriāla.

Tieši visu šo iepriekš minēto iemeslu dēļ, ir svarīgi atcerēties, ka šādā ikdienā, ir noteikti jāizkustas, lai izvairītos no veselības problēmām. Tev var palīdzēt regulāra staipīšanās un pastaigas, lai izvēdinātu galvu un patiešām to atpūtinātu!

Lai arī cik grūti liktos, ir svarīgi arī dienas laikā ik pēc 1-2 stundām piecelties no ērtā krēsla un izkustēties. Šeit ļoti svarīgi arī pieminēt acu vingrināšanu un ūdens dzeršanu, jo tas bieži vien aizmirstas.

Kā pareizi sēdēt pie datora?

Krēsls un galds atbilstošā augstumā – kad apsēdies, tavām pēdām pilnībā jāpieskaras zemei

Monitors atbilstošā augstumā – tam jābūt noregulētam tā, lai monitora augšējā mala būtu tavu acu augstumā

Elkoņu novietojums – tiem jābūt nedaudz augstāk par plaukstām, kas atbalstās pret tastatūru un peli

Izmanto paliktņus – lai izvairītos no delnu un nervu traumām, izvēlies plaukstu paliktņus gan tastatūrai, gan pelei

Svarīgi pieminēt, ka bīstamākais ir nevis sēdēt nepareizi, bet gan ilgstoši sēdēt vienā pozā.

Seko līdzi savām sajutām un veselībai! 

Projekts “Digitālais izdzīvošanas komplekts” tika finansēts ar Eiropas Komisijas programmas “Eiropas Solidaritātes korpuss”, kuru Latvijā administrē Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra, atbalstu. Šī publikācija atspoguļo vienīgi autora uzskatus, un Komisijai nevar uzlikt atbildību par tajā ietvertās informācijas jebkuru iespējamo izlietojumu.

Autorizēties
Reģistrācija
Paroles ģenerēšana