Kādus komunikāciju rīkus izvēlēties un ko ar tiem iesākt?

25 April 2022
blog one img

Jau gadu esam lielā pārmaiņu laikā. Iespējams citiem nozaru pārstāvjiem komunikācija digitālajā vidē un attālināti nebija nekas jauns, taču skolotājiem un citiem skolu darbiniekiem tas varēja šķist kā liels izaicinājums. O!izglītības platformā ir atrodami vairāki komunikāciju rīki. Nav noslēpums, ka tie pilda vienu funkciju, taču var būt visai atšķirīgi. Ir svarīgi atrast sev ērtāko un vajadzībām piemērotāko. Šajā blogā palūkosimies uz 5 komunikāciju rīkiem, kurus iespējams apgūt caur mūsu platformu.

Google hangouts ir īpaši piemērots konsultāciju organizēšanai, jo bezmaksas versijā zvanu ir iespējams organizēt grupām līdz 10 cilvēkiem un ierobežotā laikā. Ja tiek izmantots Google kalendārs, tad zvanu organizēšana ir vēl vienkāršāka.

Zoom ir nu jau visiem plaši pazīstama platforma un šķiet, ka nu jau ikkatrs ir spējīgs vēl vienam cilvēkam iemācīt, kā tiek izmantota šī platforma un kādas priekšrocības tā dod. Līdzīgi kā citur, skolēnus ir iespējams dalīt virtuālajās telpās, paralēli izmantojot čatu.

Microsoft Teams ir viens no populārākajiem rīkiem, kas tiek izmanots gan skolās, gan augstskolās. Šis rīks ir lieliski piemērtos grupu zvanu veikšanai, daloties ar savu ekrānu un diskutējot, jo ir iespējams izmantot gan mikrafonu, gan datora kameru. Šeit ir iespējams izveidot vairākas grupas un peronīgus čatus, taču vienā laika sprīdī zvanu ir iespējams veikt tikai vienā grupā, proti, zvana laikā nav iespējams skolēnus dalīt virtuālajās telpās.

Big Blue Button platforma ir radīta ar domu atbieglot un organizēt darbu skolās, vadot stundas un ikdienā kopīgi strādājot ar skolēniem. Platformā ir pieejama digitālā tāfele, kuru reizē var izmantot gan skolotājs, gan skolēni, paralēli visiem kopā sarunājoties vai izvietojot skolēnus atsevišķās virtuālajās telpās darbam grupās.

Meetinch ir plaši pazīstama kā sapulču rīkošanas un pārvaldīšanas platforma, taču to ir iespējams arī integrēt skolas ikdienā. Šis rīks ir lieliski piemērtos skolotāju sapulču veidošanai ar iespēju izveidot sapulces “to do” sarakstu, atzīmēt dažādus pieņemtos lēmumus vai tēmas, par kurām tika diskutēts. Rīku ir tik pat viegli izmantot arī darbā ar skolēniem, organizējot stundas, sapulces klases starpā vai organizējot grupu darbu.  

 

Projekts “Digitālais izdzīvošanas komplekts” tika finansēts ar Eiropas Komisijas programmas “Eiropas Solidaritātes korpuss”, kuru Latvijā administrē Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra, atbalstu. Šī publikācija atspoguļo vienīgi autora uzskatus, un Komisijai nevar uzlikt atbildību par tajā ietvertās informācijas jebkuru iespējamo izlietojumu.

Autorizēties
Reģistrācija
Paroles ģenerēšana